TAKKRONA, Louis Seize-stil, Frankrike, 1900-talets första hälft, höjd 59 cm.

Stomme av mässing. För nio ljus.

Lösa ljusarmar. Omarbetad från el, ljusmanschetter med borrhål. Repor och märken. En defekt ljusarm. Lagningar. Lösa ljushållare.

Utropspris
3 000 SEK