VÄGGPENDYL, gustaviansk, Jacob Kock (1762-1803), Stockholm.

Bronserad. Dekor av bl a pärlstav, fleuron och blomstergirlang. Urtavlan märkt J Kock, Stockholm. Höjd ca 75 cm.

Slitage. Omfattande skador. Delar saknas. Renoverad, kompletterad och lagad. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK