BERGÉRER, ett par, Louis XV-stil, 1900-talets första hälft.

Stoppad fast sits, rygg samt armlän. Rik dekor av bland annat bronserade detaljer.

Bruksslitage, repor och märken/stötskador. Mindre renovering.

Utropspris
3 000 SEK