SERVISDELAR, 52 st, porslin, "Koka Blå", Hertha Bengtsson, Rörstrand, 1956-1988.

Tolv mattallrikar, elva förrättstallrikar, tio assietter, sex lockkarotter, sex skålar, kanna, fyra uppläggningsfat, två formar.

Bruksslitage, 2 delar med nagg, en karott samt kannan med bottensprickor.

Utropspris
3 000 SEK