SKÅP MED TALLRIKSHYLLA, troligen England, 1700-tal.

Ek, skuren dekor. Profilerat krön. Ett par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Bredd 150, djup 59, höjd 211 cm.

Bruksslitage, fläckar, sprickor, maskstunget. Lås saknas. Renoverat samt kompletterat. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK