ARMBANDSUR, "Cocktail", Ernest Borel, manuell, 1900-talets andra hälft.

Guld på stål. Armband av gulmetall. Urtavlans mitt svart med röd och guldfärgad dekor. Delvis transparent urtavla. Diameter ca 31,95 mm.

Smärre slitage. Urtavla med repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK