SOFFA, rokoko. 1700-tal.

SOFFA, rokoko. 1700-tal.

Trågformad. Vitmålad. Skuren dekor. Klädd och stoppad sits, rygg och armlän. L ca 270.

Slitage och skador. Lagad och kompletterad. Delar av benställningen ny, del av den ursprungliga benställningen medföljer.

Utropspris
5 000 SEK