KILIJ, Turkiet, 1800-tal.

KILIJ, Turkiet, 1800-tal.

Kavel i trä med kappa och parerstång i gulmetall. Balja i läder med beslag i gulmetall. Total längd 93 cm.

Slitage. Ställvis hårdare. Skador. Ställvis rost.

Utropspris
1 500 SEK