BOK: Norrköpings Minne, Hans Olof Sundelius, tryckt hos Raam Norrköping 1798.
Med kopparstick över Johannisborg, Motala Ström, Norrköping, stadsvapen, Tyska Kyrkan samt Olai Kyrka, Landskyrkan och Spinnhuset samt Norrköping åt norra sidan. Hfrb.
Slitage. Skador. Kopparstick med lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.