FANA, siden och brodyr, Kina, omkring 1900.

Blått siden med fyrkload drake samt stilsierade djur och vegetativ dekor, röd broderad bård, band med bjällra. Längd ca172 höjd 195 cm.

Slitage. Ställvis blekt. Skador. En bjällra saknas.

Utropspris
1 500 SEK