Kåken kokar mat som är smakeli, Konung Asweros stora Gästebod med alla sina förstar och tienare som warade i hundrade och åttatio dagar, Drottning Wasti Giorde och et Gästebod med qwinnorna uti Konungahuset der Konung Asweros plägade wistas Ester B 1 Cap. Papper ca 49 x 345 cm.
Skador. lagningar.