Balja av läder och ben, inristad dekor med samiskt motiv på balja och skaft. Tot längd med balja 19 cm.
Två skinnpungar med dekor. En bär årtal 1901. Ej av Johannes Lauri.
Bruksslitage. Märken och repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.