Allmoge
514377

VÄGGFÄLT, 2 ST. HÄLSINGLAND, 1800-TAL.

Målade stadsvyer inramade av blomsterornerade kolonner. Papper uppklistrat på väv. Bildmått ca 140 x 396 resp 140 x 265 cm.

Skador, lagningar, retuscher. Fuktfläckar.

Utropspris
20 000 SEK