TALLRIKAR, 7 st, porslin, Kina 1800/1900-tal.

Runda med liknande målad dekor av blommor och frukter. Diam 22,5-23 cm.

Slitage, enstaka nagg, tillverkningsdefekter.

Utropspris
1 500 SEK