BERGÈRER, ett par, Louis XVI-stil, 1900-tal.

Delvis förgylld samt bronserad, ramverk med bladdekor och hörnfleuroner, delvis stoppade armlän, plymå. Bredd 70 cm, sitthöjd 50 cm, djup 65 cm, totalhöjd 107 cm.

Renoverad, kompletterad.

Utropspris
500 EUR