GRÄDDSNÄCKA, silver, Auran Kultaseppä, Åbo 1950. Vikt 159 g.

Invändigt förgylld. Mynningen med blomstergirland, uppåtsvängd hänkel med bladdekor. Höjd ca 11 cm.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
150 EUR