Betsat lövträ. Dekor av sidopilastrar. Krönt av keramikörn. Pendel och 2 lod finns. Höjd ca 125 cm. Nyckel finns.
Ej funktionstestad. Repor och märken. Fanerskador. Lös dekordelar medföljer.