BOKVERK, vol. I-II "Matka Aasian halki" Carl Gustaf Mannerheim, Oy Suomen Kirja, Helsinki.

Helfranska band, på pärmen förgyllt släktvapen.
Oy F. Tilgmannin Kirjapaino, Helsingfors 1940 och 1941.

Ej genomgångna. Märkbart slitage. Dedikation samt namnskrifter i del I.

Utropspris
150 EUR