ARMBANDSUR, guld på stål, Longines Flagship, 1900-talets andra hälft.

Urtavla med förgyllt stavindex, sekundvisare samt datumfönster. Baksida med emaljerat märke av skepp samt "Longines Automatic Waterproof". Diameter 35 mm.

Bruksslitage. Repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK