BÖCKER, 3 st. Marc Chagall. Bl.a. "Homme to Marc Chagall" Tudor Publishing Co., New York.

"Homme to Marc Chagall" Tudor Publishing Co., New York. Med färglitografi.
"Chagall par André Pieryre de mandiargues" Paris, 1975. Med färglitografi "Le fleuve vert".
"Marc Chagall Verzeichnis der Kupferstiche Radierungen und Holzschnitte" av Eberhard W. Kornfeld, Bern, 1970.

Slitage. Ej genomgånget. "Chagall par André Pieryre de mandiargues" med trycksvärtfläckar på några av sidorna.

Utropspris
2 000 SEK