KARMSTOLAR, ett par, biedermeierstil, 1920-tal.

Ryggplattan med skuren dekor i form av delfiner. Armlän med avslutande voluter, stoppad löstagbar sits. Sabelben. Bredd 54 cm, sitthöjd ca 46 cm. Totalhöjd 85 cm.

Slitage och skador, fläckar. Reparation.

Utropspris
400 EUR