SKÅP, 1700-tal.

SKÅP, 1700-tal.

Rakt med dörrpar, nedtill låda. Kulfötter. Svärtade lister. Längd 110, djup 40, höjd 174 cm. Nyckel finns.

Senare lås, senare bemålning. Slitage, mindre skador. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK