TABURETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Målade. Kannelerade ben. Dekor av fleuroner. Kopplade ben. Lös stoppad sits. Sitthöjd 45 cm.

Senare målning. Slitage. Olika klädsel. Repor och märken.

Utropspris
2 500 SEK