DAMFICKUR, guld 14K, Patek Philippe & Co, Geneve, numr 24686, sent 1800-tal. Vikt ca 40 gram.

Savonette med småmönstrad boett. Diam 3,7 cm. Tunn kedja av guld 18K, medföljer, längd 46 cm. Nyckel finns.

Slitage, obetydlig buckla, urtavlan med spricka. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 000 SEK