CHAMPAGNEKYLARE, nysilver, WMF, Würtenbergische Metall Manufakturen, 1900 talets början.

Golvmodell. Insats av koppar. Hänklar med dekor av vindruvsklasar. Riklig dekor av keruber. Höjd 69 cm.

Repor och märken. Slitage. Gravyr.

Utropspris
12 000 SEK