Single action. Pipan märkt "BEALS' PATENT. SEPT. 14. 1858 MANUFACTURED BY REMINGTONS' ILION. N.Y.". Övertill och undertill märkt "6853". Kaliber .36. Total längd 33 cm.
Bruksslitage, repor, rostangrepp.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.