Allmoge
463827

KISTA, allmoge. Bär datering 1848.

Grönmålad botten. Målad dekor på framsidan. Längd 60, djup 45, höjd 33.

Bruksslitage. Märken och repor. Något lös botten. Baktassar saknas. Torrsprickor. Nyckel saknas.

Utropspris
1 500 SEK