Herrur. Boett med safirglas, datumvisning roulette. Refnr: 116238, serienummer M888792 ca 2008. Kaliber: 3135. Jubileelänk i 18K guld, dolt viklås "Crown clasp". Ø 36 mm. Ca 2008. Certifikat Nymans ur 2009.
Smärre repor och bruksslitage. Ej funktionstestad.
Certifikarhållare. Etui utan kudde.