Stål, manuell, guillocherad urtavla, safirglas samt bakboett i glas, index för minuer, smp urtavlor för timmar och sekunder, diameter 44mm, referensnummer 6723, serienummer 012, boettnummer 07 249, svart läderband, lås med logo. Box, ytterkartong och certifikat medföljer.
Obetydligt slitage. Smärre nagg. Ej funktionstestad.