Smycken
448959

BROSCH, guld och platina med rosenslipade diamanter tot ca0,35ct enl uppg och pärlor. Tidigt 1900-tal. Vikt 4,2g.

Rund, genombruten, tappar och krans med infattade diamanter, omgivande pärlor. Pärlor ca2,2mm. Diameter 2,5cm.

Mindre slitage.

Utropspris
2 500 SEK