KRUTHORN, 2 st, 1800-tal.

KRUTHORN, 2 st, 1800-tal.

Kruthorn, påse i läder med bendetaljer samt träkorkar, längd 33 cm. Kruthorn av horn, längd 16 cm.

Slitage. Repor och märken. Bendetaljer med sprickor. En träkork med avslag.

Utropspris
1 500 SEK