PARTI CLOISONNÉ, 5 st, orientaliska, 1900-tal.

Polykrom dekor. Vaser, ett par, höjd 9,5 cm. Muggar, ett par, höjd 9 - 6 cm. Bricka, längd 24,5 cm.

Bruksslitage, skador.

Utropspris
1 500 SEK