Fäste av förgylld mässing, tveeggad klinga med två blodränder. Fäste märkt "E.L". Svärtad stålbalje. Vidhängande portepé. Skydd i läder medföljer. Längd ca 94 cm.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.