MATTA, Antik/semiantik Turkmensk Ensi, ca 132x116 cm.

Rödmelerad botten med polykromt hatchloumönster. Melerad huvudbård med stiliserat mönster.

Ställvis hårt slitage, skador samt lagningar.

Utropspris
1 800 SEK