BOK, "Bacchi Tempel öpnadt vid en hieltes död", Stockholm 1783.

Illustrerad med inklistrade gravyrer av J.F. Martin. Troligen samtida halvfranskt skinnband med präglad och förgylld ryggdekor.

Slitage, fläckar, veck, riss, bokryggen med skador. Ej fullständigt genomgången.

Utropspris
1 500 SEK