Smycken
432440

ARMBAND samt ÖRHÄNGEN, 1+2 14 k resp. 18k guld, bl a Guldvaru AB, G Dahlgren & Co, Malmö. 1900-tal. Totalvikt ca 6,3 g.

Både armband och örhängen med odlad pärla. Armbandets längd ca 18 mm, längd på örhängen ca 13 mm.

Slitage, ytliga repor och nagg. Smärre smuts. Mindre bucklor på armband.

Utropspris
1 200 SEK