VÄGGPENDYL, nyrenässans, Gustav Becker, Tyskland, sent 1800-tal.

Betsat trä. Skuren och svarvad dekor, krön med rovfågel. Höjd 92 cm. Pendel finns. Nyckel finns.

Bruksslitage, ej funktionstestat, lösa dekorelement.

Utropspris
1 500 SEK