Allmoge
429101

SVEPASK, 1800-tal. Enligt påskrift målad av Hilma af Klint.

Oval med lock, målad dekor av blomsterslingor och fjällandskap. Längd 31 cm.

Slitage, repor.

Utropspris
3 000 SEK