Ring i rödguld med 7 briljantslipade diamanter i coffeefärg infattade i lösa hängen i vitguld. Totalt ca 1.10ct. Storlek ca 16,50/52. Ring 18k vitguld. Storlek ca 17,50/55. Bägge ringarna stämplade med Sandbergs logotyp. Belleserien.
Bruksslitage.
Alla stenenarna hänger löst i sin lilla klocka vilket är en finess då de alltid fångar ljuset från någon vinkel och skapar intresse av att dem rör sig