Smycken
424431

PARTI ÄDELSTENAR, 20 slipade samt 30 råstenar, 2000-tal.

Bestående av bland annat granater, 6 st, ioliter, 3 st, turmaliner, 4 st, albiter, 5 st, rosenkvarts 1 st. m m.

Råsten bestående av bland annat smaragder, rubiner opaler tumaliner akvamariner, hiddeniter.

Smärre slitage.

Utropspris
6 000 SEK