Ernst Josephson av Erik Blomberg, 1951. Bruno Liljefors av KE Rossow, Fritzes 1929. Axel Fridell av Karl Asplund, 1947. Gustaf Rydberg av Helge Kjellin, 1925. Carl Hill av Ad Anderberg, Allhems 1951. Thorsten Laurins Samling av Ragnar Hoppe, 1936, numrerad exemplar 87 av 400.
Slitage. Några repor och märken.