415133

BORD, allmoge, 1800-tal.

BORD, allmoge, 1800-tal.

Vitmålt. Skiva med rundade hörn. En låda. Kopplade ben. Längd 101, bredd 66, höjd 72 cm.

Senare bemålning. Slitage. Smärre sprickor.

Utropspris
2 500 SEK