BOK, St Petersburg am ende seines ersten jahrhunderts...", H. von Reimers, zweiter theil, St Petersburg und Penig 1805.

Utvikbara tabeller, utvikbar handkolorerad karta över St Petersburg. Halvfranskt skinnband.

Slitage, bokryggen med skador, hörnskador på bokbandet, första volymen saknas, ej fullständigt genomgången.

Utropspris
4 000 SEK