Allmoge
410008

HÄNGSKÅP, allmoge, daterad 1779.

Drickamålade sidor, dörrspeglar med blommor. Bredd 65, djup 35, höjd 87 cm.

Slitage, skador, färgbortfall. Kompletterande lister, färgbortfall, kraftigt maskstunget. Nyckel saknas.

Utropspris
7 000 SEK