HONUNGSBURK, med lock, fat och sked, porslin, Sèvres, 1900-talets mitt.

Målad dekor av sommarblommor. Lock med fjärilsknopp. Höjd 12. Fatets diameter 13 cm.

Locket med smärre nagg. Sked med lagning.

Utropspris
1 500 SEK