MATTA/VÄGGBONAD, figural, monogramsignerad NE. 1900-talets mitt. Ca 195 X 138 cm.

Stiliserad dekor i form av blommor, växter och kvinnogestalter på rad. Övervägande beige och orange nyanser.

Bruksslitage. Enstaka mindre fläckar.

Utropspris
2 500 SEK