MATTA, antik/semiantik, nordvästpersisk, ca 360x255 cm.

Rödbotten med polykrom medaljong samt hörnornament. Smal mörkblå huvudbård blomster slinga.

Ställvis slitage, smuts, omfattande malskador, fläckar.

Utropspris
4 000 SEK