Urtavlan märkt Isak Mobeck Norrköping. Dekor av pelare. Krönt av rosett. Pendel och nyckel finns. Höjd 81 cm.
Ej funktionstestad. Urtavla med krackelyr och färgbortfall. Smärre förgyllningsbortfall och skador. Bakstycke löst.