BÖCKER samt KATALOGER, 19 st, Konst och konsthantverk. 1900-talets slut.

"Georgia O'Keeffe-In the West",
"Georgia O'Keeffe-One Hundred Flowers",
Amos, "Keith Haring",
Edition Schellmann, "Andy Warhol-Art From Art",
"Miro in His Studio",
David Bourdon, "Warhol",
"The Early Art and Business of Andy Warhol",
Susan Sontag, "Annie Leibovitz- Women",
Alessandro Bertolotti, "Books of Nudes",
Marc Gundel, "Rauschenberg-Posters",
"Time for Pop Art",
Bernice Rose, " The Drawings of Roy Lichtenstein",
"HC Berg-Being Against Emptiness",
"Yours Truly-Young Artist of the Year 2006-Heta Kuchka",
Kiasma, "Julian Schnabel",
Kiasma, "Ars 11",
"Anna Tuori-Vuoden Nuori Taiteilija 2011",
"The 20th Century Art Book",
Marco Livingstone, " Pop Art-A Continuing History".

Bruksslitage. Ej genomgångna.

Utropspris
150 EUR