ARMBANDSUR, stål, modell Vivianna nr 226, Vivianna Torun Bülow-Hübe för Georg Jensen. Formgiven 1962.
Manuell, stål, stel öppen armring, plexiglas, silverfärgad urtavla, diameter 39mm, innerlängd armring ca5,5cm. Boettnr 8005 1, 82614.
Slitage. Repor. Ej funktionstestad.